
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 20.5 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 16.5 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Output Type | 3-State |
Stock: 355
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49415
Ext.Price$0.49415
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49415 | $0.49415 |
| 10 | $0.35565 | $3.55650 |
| 25 | $0.32060 | $8.01500 |
| 50 | $0.30029 | $15.01450 |
| 100 | $0.28127 | $28.12700 |
| 300 | $0.26589 | $79.76700 |
| 500 | $0.25135 | $125.67500 |
| 1000 | $0.24194 | $241.94000 |
| 3000 | $0.23101 | $693.03000 |
| 5000 | $0.22057 | $1102.85000 |
